Czech Masters si poprvé zahrají Luke Donald, Francesco Molinari a Shane Lowry

Nedaleko Prahy ve Vysokém Újezdu se od 24. do 27. srpna v resortu Albatross uskuteční už podeváté golfový turnaj D+D REAL Czech Masters – turnaj série DP World Tour, dříve European Tour. Poprvé se hraje o 2 milionu dolarů.

Další golfové superstar se v tomto roce objeví vůbec poprvé na už tradičním českém turnaji světové série. Budou jimi bývalá světová jednička a aktuální kapitán evropského rydercupového týmu Angličan Luke Donald, a také dva nedávní šampioni slavného The Open – italský rydercupový hrdina Francesco Molinari (2018) a Ir Shane Lowry (2019).

„Každý rok je cílem domluvit se na účasti s globálními golfovými hvězdami a zároveň hráči, kteří na našem turnaji nikdy nestartovali. Povedlo se nám to i letos,“ říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

Kromě zmíněné hvězdné trojice se na turnaji představí další velká jména světového golfu. Do Prahy tak už v uplynulých dnech dorazili a od čtvrtka si turnaj na Albatrossu zahrají hráči jako Pádraig Harrington, Adrian Meronk, Thorbj?rn Olesen, Rasmus a Nicolai H?jgaardovi, Rory Sabbatini, Rafael Cabrera-Bello, Pablo Larrazábal, Stephen Gallacher nebo Jamie Donaldson. Titul obhajuje Němec Maximilian Kieffer.

„D+D REAL Czech Masters je letos předposledním kvalifikačním turnajem pro zářijový Ryder Cup v Itálii a tohle výjimečné postavení v kalendáři DP World Tour nám doslova přihrálo řadu skvělých hráčů, kteří na Albatrossu zabojují o poslední body a o pozornost kapitána Luka Donalda,” dodává Petr Dědek.

Ve hře bude celkem 8 českých reprezentantů. Profesionály zastupují Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Šimon Zach a Jiří Zuska, z amatérů se turnaje zúčastní David Tomi, Jakub Hejlek a Louis Klein, který den před turnajem ve středu 23. srpna oslaví své teprve 14. narozeniny.

„Právě možnost zařadit do turnaje české hráče byla od začátku motivace k pořádání Czech Masters. Pro každého z nominovaných je to další meta v jejich kariérách. Jirka Zuska je letos nejlepším českým golfistou. Po přestupu k profesionálům jsme mu zajistili hrací karty na turnaji Challenge Tour a využil toho k výborným výsledkům. Louis Klein je velký talent a sbírá zkušenosti. Má na to být v budoucnu světovým hráčem,“ říká Petr Dědek k účasti českých hráčů na turnaji.

Tradičním generálním partnerem turnaje je česká Raiffeisenbank.

„D+D REAL Czech Masters se rozrostl v oslavu golfu, která spojuje profesionály i amatéry z celého světa. Je to důkaz univerzální přitažlivosti tohoto sportu a jeho schopnosti vytvářet celoživotní vazby. I proto jsme generálním partnerem tohoto turnaje,“ uvádí Igor Vida, generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank, a doplňuje: „V souladu s naším závazkem propagovat golf jsme hrdí na to, že můžeme pokračovat v partnerství, které nám umožňuje šířit radost z tohoto sportu. Prostřednictvím spolupráce a kooperace usilujeme o zvýšení dostupnosti golfu a inspirujeme mladé i starší k této fantastické hře. Golf je víc než jen sport, je to způsob života, který podporuje disciplínu, poctivost a kamarádství.“

Součástí turnajových dnů bude opět puttovací soutěž Raiffeisenbank o 100 tisíc korun. Finále se uskuteční těsně před slavnostním vyhlášením na greenu 18. jamky.

Jedním z hlavních z partnerů akce a garantem výchovy mladých golfistů je Česká golfová federace.

„Czech Masters je už téměř jednu celou dekádu opravdovým golfovým svátkem v České republice. Letošní hráčské obsazení je vskutku mimořádné. Věřím, že si každý český fanda najde v nabitém startovním poli svého favorita a přijde jej osobně podpořit na Albatross. Zároveň se těším na výkony českých hráčů a jedním dechem děkuji promotérské společnosti Relmost za všechna hrací místa pro české amatéry. Čeká nás další nezapomenutelný týden plný světového golfu,“ říká Vratislav Janda, prezident České golfové federace.

D+D REAL Czech Masters je neodmyslitelně spojeno s Albatross Golf Resortem. Opět je ve skvělé kondici a připraveno pro světový turnaj.

„Za přípravu hřiště bych ráda poděkovala našemu novému Head greenkeeperovi Jiřímu Augustinovi a celému jeho týmu. Odvedli neuvěřitelnou práci za velice krátký čas i s ohledem na počasí, které nás tuto sezónu provází.

Fairwaye, odpaliště, dopadové zóny a greeny procházely častou aerifikací a pískováním pro dosažení jejich maximální tvrdosti, roughy mají požadovanou hustotu i délku, věříme, že hráčům předáváme hřiště, které si opravdu užijí,” popisuje Darina Muchová, generální manažerka Albatross Golf Resortu, a dodává:

„Hlavní novinkou letošního turnaje je vybudování nových, vzdálenějších odpališť pro hru drivery a dřevy. 10 nových odpališť bylo vybudováno až za tréninkovou plochou pro chipping a délka drivingu se jimi prodloužila na 310 metrů k ochranné síti. Na přestřelení drivingové sítě je nyní potřeba zahrát ránu dlouhou 340 metrů carry. Pevně věříme, že se to žádnému z hráčů nepodaří, protože pokud ano, budeme muset s ohledem na naše sousedy žijící za drivingem nová odpaliště uzavřít a vrátit se k variantě z předešlého roku, tedy využití sítě v levé části drivingu.“

V rámci doprovodného programu je pro diváky připravena golfová klinika s Lukem Donaldem na driving rangi ve čtvrtek od 14:30, v pátek od 15:00 ve stanu České golfové federace proběhne autogramiáda Shana Lowryho, Victora Pereze a dalších, od 16:00 se na pódiu turnajové vesničky uskuteční e-sportová show s Dynamem Eclot a známými youtubery, v sobotu bude mít premiéru Ice Hockey Challenge, ve které hokejoví reprezentanti předvedou své golfové dovednosti ve speciálních disciplínách. Exhibice na driving range se od 14:00 zúčastní například Lukáš Sedlák nebo Filip Chytil a poté v 16:40 vystoupí v turnajové vesničce skupina Chinaski.

Vítěze devátého ročníku budeme znát v neděli 27. srpna po 17. hodině.

Zdroj foto: Czech Masters, Zděnek Sluka

You may also like...