DEN 2: Amundi Czech Ladies Challenge – Počasí nabouralo program turnaje

Druhým kolem pokračoval v sobotu na hřišti Panorama Golf Resortu v Kácově ženský profesionální turnaj Amundi Czech Ladies Challenge, který je tradiční součástí druhé nejvyšší evropské profesionální soutěže žen LET Access Series. Hrací den zásadním způsobem poznamenala nepřízeň počasí – přes české území v průběhu dne přecházela bouřková fronta.

Bouřky doprovázené nárazy větru a kroupami avizoval na sobotní odpoledne a večer Český hydrometeorologický zejména pro střední Čechy a Vysočinu. Nepříznivé počasí muselo nevyhnuteně dorazit i do dějiště turnaje a zásadním způsobem ovlivnilo průběh. Po většinu dne pršelo a odpolední starty, které začínaly ve 12.35, byly hned po třech úvodních flightech přerušeny pro nebezpečí blesků. Druhé kolo se proto bude dohrávat až v neděli ráno od sedmi hodin.

Španělka Elia Folch, která dělila vedení po prvním kole, je samostatně na první příčce se skóre minus dva, když dnes po dramatickém průběhu, za jehož výsledek vděčila četným úspěšným záchranám, přinesla jednu nad par (-2, 69+73). Druhá Marta Martin na ni ztrácí jednu ránu (-1, 69+74). Po přerušení druhého kola jsou španělské hráčky jako jediné v červených číslech, třetí Italka Rosso je na úrovni paru.

Vzhledem k obtížnosti hřiště, která byla patrná i z výsledků prvního dne, se předpokládaná hranice cutu v průběhu dne držela mimořádně vysoko – pro postup do nedělního finálového kola aktuálně stačí skóre plus osm. Ocenit je proto třeba i výkon nejlepší z českých účastnic, amatérky Patricie Mackové, která sice zahrála tři rány nad par, ale po kolech 71 a 75 je na dělené šesté příčce se skóre plus dva. Sebevědomí jí mohlo dodat i srovnání s hráčkou,  s níž odehrála dvě úvodní kola – dánskou profesionálkou Sofie Kibsgaard Nielsen. Dánka, která je čerstvou vítězkou Montauban Ladies Open a aktuálně vede Order of Merit série, na ni po dvou kolech ztrácí pět úderů.

Jistotu postupu měla už odpoledne amatérka Klára Hurtová se skóre +4 /75-73/. Dařilo i dalším amatérským hráčkám – na plus šesti byla po dopolední hře Veronika Kedroňová 76+74 a skvěle v průběhu soboty dokázala zabojovat Lucie Váchová. Ta se nevzdala ani po úvodních 80 ranách a jedním z výjimečných druhých kol s výsledkem pod par /71/ si udržela šanci na postup. Po přerušení druhého kola bylo nad hranicí cutu osm českých hráček.

V neděli ve čtvrt na jedenáct by mělo odstartovat kolo finálové, kdy se rozhodne o rozdělení celkové dotace ve výši 42.500 Euro.

Zdroj foto: Amundi Czech Ladies Challenge

You may also like...