Jan Cafourek chce letos navázat na úspěšnou loňskou sezónu

Jan Cafourek chce letos navázat na úspěšnou loňskou sezónu

3. 3. 2020 Vyp Od Vaněk Miroslav

Jan Cafourek, nejlepší český golfista dle celkového Order of Merit Czech PGA 2019, jehož se v minulém roce stal vítězem, také v loňském roce vyhrál Moneta Czech PGA tour. Cafourek, dnes již profesionální golfista a člen PGA of Czech Republic, hraje golf téměř 20 let. Na podzim roku 2014 nastal ostrý zlom v jeho kariéře, kdy opustil amatérskou dráhu a vydal se náročnou cestou profesionálního golfisty.

K tomuto přestupu ho vedla nejen láska ke golfu, ale také stále lepší a lepší výsledky, kdy za sebou ve finálové listině nechával stále více hrajících profesionálů.

Letošní sezónu zahájil mezinárodním turnajem ProGolf Tour v Maroku, kde ho nejdříve potrápil zraněný kotník. Nicméně Cafourek nastoupil do druhého turnaje marocké série Open Casa Green Golf.

Jaké jsou cíle Jana Cafourka pro rok 2020?

Chtěl bych se v letošní sezóně zaměřit na turnaje ProGolf Tour. Pokud se mi bude dařit a dostanu příležitost, velmi rád se zúčastním české Challenge a Czech Masters. Mým cílem pro sezónu zařazení mezi TOP 3 hráče v celkovém pořadí ProGolf Tour a samozřejmě obhájit vítězství Order of Merit české PGA,” popisuje úspěšný golfista.